Ministranci WNMP Chorzów

W dniach 12-14.10.2018 w Bielsku-Białej Lipnik odbył się nasz jesienny ministrancki wyjazd, zwany "październikówką". Gościliśmy, niemal całą Wspólnotą w Domu Sióstr Szkolnych de Notre Dame, gdzie przez lata odbywały się wakacyjne rekolekcje dla ministrantów. Przepiękna, jesienna pogoda stworzyła idealne warunki do wypoczynku. 

W piątek, po znakomitej kolacji, uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym, w którym daliśmy szansę na poznanie się naszemu nowemu opiekunowi, ks. Piotrowi Lewandowskiemu. Następnie udaliśmy się na wieczorną modlitwę do naszej kaplicy.

Sobota rozpoczęła się od modlitwy porannej, śniadania oraz spotkań w grupach, podczas których poznawaliśmy jednego z patronów ministrantów, św. Stanisława Kostkę. Po Eucharystii poszliśmy na spacer po górach, skąd mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę Bielska-Białej. Po obiadokolacji, korzystając z pięknej pogody, graliśmy w piłkę na boisku przy naszym ośrodku. Wszak sport to także nzakomita okazja do integracji. Następnie po modlitwie wieczornej (z okazją do spowiedzi) udaliśmy się na spoczynek.

Niedziela przywitała nas wspaniałym, beskidzkim słońcem. Po porannej modlitwie i śniadaniu odbyły się spotkania integracyjno-zabawowe w grupach. Po niedzielnej Mszy św. i obiedzie ponownie wypoczywaliśmy aktywnie, spędzając czas na sporcie na naszym boisku. Po różańcu podziękowaliśmy naszym wspaniały siostrom za gościnę i w dobrych nastrojach powróciliśmy do Chorzowa.

 

PAŹDZIERNIKÓWKA MINISTRANCKA [12-14.10.2018]

01 września 2019