1. Znakomite wieści!!!! Wracamy do służby! Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ks. Arcybiskupa, od 30.05 za zgodą rodziców i z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarnych zostaje przywrócona w parafiach posługa służby liturgicznej, w tym ministrantów. Podobnie zostają przywrócone zbiórki ministranckie. W naszej parafii będą się one odbywać w tradycyjnej formie (nie będzie już e-zbiórek).

UWAGA! Ministranci służą w strojach liturgicznych, ale z maseczkami, przed i po liturgii dezynfekują lub myją ręce (w zakrystii jest dla nich do dyspozycji specjalny płyn do dezynfekcji).
Zgoda rodziców jest domniemana, tzn. jeśli Ministrant przyjdzie na służbę, domniemuję, że jest to (tak jak zawsze) za zgodą i wiedzą rodziców. Nie wymagam więc specjalnej zgody np. w formie pisemnej.
Bardzo dziękuję naszym seniorom, którzy w ostatnim czasie posługiwali w niedziele przy ołtarzu.

Najbliższa zbiórka ministrancka (na żywo) odbędzie się 06.06 o godz. 9.00 w Domu Katechetycznym (na dużej sali). Obowiązują maseczki. Jeśli jednak będzie ładna pogoda, to zbiórka odbędzie się na dworze (ogród parafialny) - zwiększy to nasz komfort i bezpieczeństwo.
W razie pytań i wątpliwości proszę rodziców o kontakt telefoniczny.

2. Odwołane zostały wakacyjne rekolekcje dla ministrantów w tym roku. Bardzo mi przykro z tego powodu. Zwrot pieniędzy (340 zł) za rekolekcje przelałem już na konta rodziców.

3. Odprawa animatorów odbędzie się 02.06 o godz. 19.00.

 

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 31.05.2020

01 czerwca 2020

Ministranci WNMP Chorzów