1. Od 20.04 nasz kościół jest ponownie otwarty na sprawowanie liturgii. Odprawiane będą jednak "tylko" Msze św., bez nabożeństw. Zachęcamy jednak wiernych do uczestnictwa we Mszy św. przez radio, telewizję oraz internet, bowiem nadal zachowana w mocy jest dyspensa obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (do odwołania).

2. Do odwołania zniesiony jest obowiązek służby przy ołtarzu. Nie będziemy zatem w tym czasie sprawdzać obecności. Kto jednak przyjdzie - może służyć, ale obowiązkowo z maseczką na usta i nos i zachowaniem przepisów sanitarnych.
Jeśli wasi rodzice uznają, że ze względu na wasz aktualny stan zdrowia lub profilaktykę nie chcą, byście w tym czasie służyli, zrozumiem to jak najbardziej. Chorzy ministranci obowiązkowo zostają w domu!

3. Zbiórki ministranckie odbywają się w trybie online. Zaczynamy w każdą sobotę o godz. 10.00 materiałem online na naszej grupie Facebook'owej "Wniebowzięci Ministranci". Potem spotkania w grupach na panelu Discord. 

4. Również do odwołania nie będą się odbywać poniedziałkowe odprawy animatorów. Jako kadra jesteśmy jednak w stałym kontakcie online.

5. W każdą środę o godz. 20.30, aż do odwołania, zapraszam serdecznie, wraz z animatorami, do wspólnej modlitwy różańcowej, z prośbą o ustanie panującej epidemii oraz za naszą wspólnotę. Relacja live na naszej stronie Facebookowej ("zewnętrznej"): https://www.facebook.com/ministranci.wnmpbatory/

6. KONKURS WIEDZY O EWANGELII WG ŚW. MARKA: Czytamy uważnie Ewangelię wg św. Marka. Mimo braku zbiórek, odbędzie się on w formie elektronicznej! Wszystkich Ministrantów zapraszam do udziału, początek w najbliższą sobotę (02.05) o godz. 10.00. Rodziców proszę o pomoc i zmobilizowanie do konkursu. Szczegóły na naszej grupie FcB. W sobotę ok. 9.55 prześlę link do testu. Konkurs oczywiście z nagrodami!

Proszę o zrozumienie i współpracę, odpowiedzialne zachowania, a nade wszystko o modlitwę za wszystkich chorych, naszą wspólnotę oraz o ustanie epidemii i powrót do naszych zadań i obowiązków.

 

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 26.04.2020

25 kwietnia 2020

Ministranci WNMP Chorzów