1. Dziękuję wszystkim, szczególnie animatorom, za przygotowanie wczorajszego hajduckiego balu karnawałowego w Domu Katechetycznym. Panowie – po raz kolejny – kawał dobrej roboty!     

2. Najbliższa odprawa animatorów odbędzie się jutro 24.02 o godz. 19.00 w Kawiarence. Kolejna zbiórka ministrancka: 29.02 wyjątkowo o godz. 8.30.    

3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy kolejny Wielki Post – okres 40 dniowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych, mający charakter okresu pokutnego. W Wielkim Poście:    
Zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych:    
- Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.15 (służą obowiązkowo ministranci ze Mszy w piątek o 18.oo) i po Mszy szkolnej (obowiązkowa dla ministrantów z 16.30).    
- W niedziele o godz. 16.15 nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Obowiązkowo służą na nim ministranci mający służbę niedzielną na 17.oo. Na tych nabożeństwach ubieramy czerwony kolor (naboż. pasyjne). Zapraszam do udziału!    

4. Już 1.03 ruszają internetowe zapisy na tegoroczne wakacyjne rekolekcje ministranckie. Swoją chęć udziału oraz konkretny ośrodek i turnus zgłaszamy pisemnie do 29.02 u ks. Opiekuna! Bardzo proszę o poważne potraktowanie tematu i ujęcie go w planach wakacyjnych, szczególnie tych spośród Was, którzy nigdy jeszcze w rekolekcjach nie uczestniczyli. Szczegóły!    

5. ZAPOWIEDŹ: w sobotę 21.03 będziemy uczestniczyć w wielkopostnym dniu skupienia ministrantów naszego dekanatu, który tym razem odbędzie się w parafii JchDobrego Pasterza. Odbędzie się wówczas także kolejny, dekanalny etap olimpiady liturgicznej. Już teraz proszę, aby zarezerwować sobie w tym dniu czas między 9.00-13.30. Szczegóły Dnia Skupienia niebawem.     

6. Już teraz informuję, że 14.03 odbędzie się nasz parafialny, ministrancki KONKURS LITURGICZNY z cennymi nagrodami. Treścią konkursu będą nasze  spotkania formacyjne, poświęcone obrzędom Mszy św.    

7. Rozgrywki w kategorii „lektor młodszy” (ROCZNIKI: 2007-2004) diecezjalnego etapu rozgrywek piłkarskich odbędą się dopiero 07.03.2020 
w Radlinie (miejscowość k. Wodzisławia Śląskiego). Będziemy reprezentować nasz dekanat. „Uprawnieni” do udziału w rozgrywkach: Echolc Paweł, Kowal Konrad, Kuś Adam, Maćkowiak Arkadiusz, Szarlej Paweł, Wleciałowski K.    
 

 

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 23.02.2020

26 lutego 2020
wyjazd Lipnik

Ministranci WNMP Chorzów