1. Na początku października zostanie rozegrany dekanalny turniej ministrantów w piłce nożnej. Po raz kolejny będziemy jego organizatorami. Niebawem podam więcej szczegółów.

2. Najbliższa odprawa animatorów odbędzie się jutro (23.09) o godz. 19.00.


3. Kolejna zbiórka ministrancka w sobotę 28.09 o godz. 9.00. Kontynuować będziemy nasze próby liturgiczne. Po zbiórce możliwe wyjście na piłkę.

 

4. W najbliższą sobotę 28.09 na godz. 16.oo potrzeba czterech ministrantów na Mszę św. w Bazylice w Piekarach Śląskich. Tym razem to właśnie nasza parafia organizuje asystę liturgiczną podczas pielgrzymki chorzowskich parafii do piekarskiego Sanktuarium. Wyjazd spod fary o godz. 15.oo.

5. Przypominam, że trwa konkurs na najlepszego ministranta roku 2018/2019. Liczy się suma z punktacji za okres listopad 2018-listopad 2019. Aktualny ranking znajduje się na tablicy ogłoszeń w zakrystii.

6. Już teraz zapowiadam, że od października rozpocznie się kolejny parafialny kurs lektora. Wezmą w nim udział ministranci z kl. VIII Szkoły Podstawowej: Adam Paszek, Konrad Kowal oraz Karol Wleciałowski. Szczegóły podam na najbliższej zbiórce.

7. NAJWAŻNIEJSZE SPRAWY ORGANIZACYJNE:       
- odprawy animatorów odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.oo
w kawiarence lub Domu Katechetycznym      
- zbiórki ministranckie w każdą sobotę o godz. 9.00 (proszę o punktualne przychodzenie, czyli wcześniej!).
- każdy z ministrantów, poza Mszą sw. niedzielną, służy dwa razy
w tygodniu – według możliwości raz rano, a raz wieczorem.    
- pamiętamy o wypraniu alb i komż oraz szacunku wobec wszystkich strojów liturgicznych!        
- obowiązkowy jest udział w nabożeństwach poprzedzających (majowe, nieszpory, różaniec) lub następujących (Czempiel, do Serca Pana Jezusa) po Mszy św. planowej

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 22.09.2019

24 września 2019

Ministranci WNMP Chorzów