1. Przypominam, że w tę niedzielę liczymy wiernych 30 minut przed każdą Mszą św. (wszystkich) oraz podczas Komunii św. (ministrant liczy kobiety na liczniku, kapłan mężczyzn). W tygodniu liczymy wiernych przystępujących do Komunii św. (wszystkich razem na liczniku). Wyniki zapisujemy w zakrystii.

2. Odprawa animatorska w dniu jutrzejszym (21.10) nie odbędzie się. Kolejna zbiórka ministrancka odbędzie się w sobotę 26.10 o godz. 9.30. Będzie ona miała charakter misyjny.

3. Przypominam, że każdy ministrant jest przynajmniej 5 razy na różańcu (proszę sobie już teraz rozplanować czas tak, aby zdążyć do końca miesiąca!)    
- trwa konkurs (z nagrodami) na najlepszego ministranta różańca 2019,

4. Przypominam, że jeśli nie mogę być na swojej służbie obowiązkowej, to szukam zastępstwa lub/i usprawiedliwiam swoją nieobecność ks. Opiekunowi PRZEZ RODZICÓW. Opuszczanie służby bez powodu jest brakiem szacunku wobec Wspólnoty.    

5. Trwa parafialny kurs lektora. Biorą w nim udział ministranci z kl. VIII Szkoły Podstawowej: Konrad Kowal oraz Karol Wleciałowski. Kolejne spotkanie kursu w najbliższy czwartek, 24.10 o godz. 19.00. spotykamy się w zakrystii. Proszę zabrać ze sobą długopis oraz notatnik.

6. Dziś swoje kolejne urodziny obchodzi Archidiecezjalny Duszpasterz ministrantów, ks. Cezariusz Wala, wikariusz parafii w Bełku. Z tej okazji życzymy mu wiele zdrowia, Bożego błogosławieństwa i łask w prowadzeniu duszpasterstwa ministrantów w naszej Archidiecezji.

7. UWAGI LITURGICZNE:    
- podczas nabożeństwa różańcowego ministranci posługujący z kadzidłem odnoszą je do zakrystii (na początku Modlitwy „Wierzę w Boga..”) i wracają przed ołtarz, (do pozostałych ministrantów),    
- na różaniec zabieramy ze sobą z domu…swój różaniec!    
- podczas nabożeństwa czy Mszy św. nie odnosimy do zakrystii żadnych przedmiotów liturgicznych!    
- podczas liturgii unikamy zbędnego chodzenia po prezbiterium 

8. Urodziny ministrantów w najbliższym czasie:    
- (25.10): An. Maciej Paszek

 

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 20.10.2019

21 października 2019

Ministranci WNMP Chorzów