1. Tegoroczna uroczystość patronalna ministrantów, ku czci św. Tarsycjusza, odbędzie się już w przyszłą niedzielę 24.11. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.oo, podczas której nastąpi - przyjęcie nowych kandydatów (Paszek W., Bieniosek), włączenie do Wspólnoty nowego ministranta (Wleciałowski P.), ustanowienie nowych lektorów (Kowal, Wleciałowski K.), odnowienie przyrzeczeń całej służby liturgicznej oraz uczczenie relikwii św. Tarsycjusza. Potem dalszy ciąg uroczystości. Mam nadzieję, że wszystkie pisemne zaproszenia dotarły do waszych rodziców…    

2. Kolejna odprawa animatorów odbędzie się jutro, 18.11 o godz. 19.oo.  Kolejna zbiórka ministrancka odbędzie się w sobotę 24.11 o godz. 9.oo. Obecność WSZYSTKICH ministrantów absolutnie OBOWIĄZKOWA! Rozpoczynamy od spotkania w Domu Katechetycznym. Potem próba uroczystości św. Tarsycjusza w kościele.
3. Bardzo proszę wszystkich, którzy szyli/poprawiali swoje alby lub komże 
u p. krawcowej, aby odebrali je najpóźniej do piątku. Płatność za alby: 50 zł, za komże: 30 zł, płatne u p. Leder. Resztę dopłaci kasa ministrancka.    

4. Informuję, że egzamin (wiedza w formie ustnej, umiejętności w formie praktycznej) przed przyjęciem do grona ministrantów, odbędzie się w czwartek 21.11 o godz. 19.00. Bierze w nim udział Piotr Wleciałowski. Również wtedy odbędzie się egzamin lektorski (Konrad Kowal oraz Karol Wleciałowski).

5. W czwartek (21.11) przypada wspomnienie liturgiczne św. Tarsycjusza – patrona ministrantów. Zapraszam do służby na Mszy św. o godz. 18.oo.    

6. Informuję, że nowym grupowym w gr. VI niedzielnej został lektor Paweł Szarlej. Przypomnę, że do zadań ministranta grupowego należy:  pilnowanie sprawdzenia obecności, rozdzielanie funkcji liturgicznych (w zakrystii ministrantów!) oraz odpowiadzialność za porządek w zakrystii ministranckiej po slużbie.

7. Urodziny ministrantów w najbliższym czasie:    
- (21.11): Maciej Mela    
 

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 17.11.2019

21 listopada 2019

Ministranci WNMP Chorzów