1. Przypominam, że w naszym kościele odprawiane są tylko" Msze św., bez nabożeństw (np. majowych). Zachęcamy jednak wiernych do uczestnictwa we Mszy św. przez radio, telewizję oraz internet, bowiem nadal zachowana w mocy jest dyspensa obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (do odwołania). 

2. Do odwołania zniesiony jest obowiązek służby przy ołtarzu. Nie będziemy zatem w tym czasie sprawdzać obecności. Służyć przy ołtarzu mogą jedynie osoby pełnoletnie i to bez stroju liturgicznego, ale obowiązkowo z maseczką na usta i nos i zachowaniem przepisów sanitarnych.

3. Zbiórki ministranckie odbywają się w trybie online. Zaczynamy w każdą sobotę o godz. 10.00 materiałem online na naszej grupie Facebook'owej "Wniebowzięci Ministranci". Potem spotkania w grupach na panelu Discord. 

4. Również do odwołania nie będą się odbywać poniedziałkowe odprawy animatorów. Jako kadra jesteśmy jednak w stałym kontakcie online.

5. W każdą środę o godz. 20.30, aż do odwołania, zapraszam serdecznie, wraz z animatorami, do wspólnej modlitwy różańcowej (e-różaniec ministrancki), z prośbą o ustanie panującej epidemii oraz za naszą wspólnotę. Relacja live na naszej stronie Facebookowej ("zewnętrznej"): https://www.facebook.com/ministranci.wnmpbatory/

6. KONKURS WIEDZY O EWANGELII WG ŚW. MARKA: Dziękuję serdecznie za udział. Nagrody za ten konkurs, jak i za konkurs o liturgii (z marca) rozdamy w późniejszym czasie (ale jeszcze przed wakacjami). 

Proszę o zrozumienie i współpracę, odpowiedzialne zachowania, a nade wszystko o modlitwę za wszystkich chorych, naszą wspólnotę oraz o ustanie epidemii i powrót do naszych zadań i obowiązków.

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 17.05.2020

17 maja 2020

Ministranci WNMP Chorzów