1. Wczoraj (wreszcie) odbył się dekanalny turniej ministrantów w piłce nożnej. Został on rozegrany na boisku przy III LO im. S. Batorego. Dziękuję tym, którzy włączyli się w jego organizację, szczególnie animatorom. Niestety ze względu na małą liczbę zgłoszonych drużyn rozegrano mecze tylko w kategorii „Ministrant” (najmłodsi, roczniki 2012-2008). Zgłosiły się: par. NSPJ, JChr Dobrego Pasterza i oczywiście my. Turniej wygrała drużyna NSPJ, zwyciężając w finale „Dobrego Pasterza” 2:1. Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce. Dobrą informacją jest jednak to, że pozostałe nasze ekipy – w kategorii „Lektor młodszy” i „Lektor starszy” z automatu dostały się do finału diecezjalnego (rozegrany zostanie on w zimie 2020).

2. Najbliższa, wyjazdowa odprawa animatorów odbędzie się jutro (14.10). Spotykamy się o godz. 10.00. Powrót ok. godz. 16.00. Kolejna zbiórka ministrancka odbędzie się w sobotę 19.10 o godz. 9.00. 

3. Trwa miesiąc maryjny, październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Odbywają się one o godz. 17.15, a w niedzielę o 16.15.    
- służymy w kadzidłem, łódką, welonem i dzwonkami,    
- obowiązkowo służą na nich ministranci wypisani na Mszy św. wieczornej,
- każdy ministrant jest przynajmniej 5 razy na różańcu (proszę sobie już teraz rozplanować czas tak, aby zdążyć do końca miesiąca!)    
- trwa konkurs (z nagrodami) na najlepszego ministranta różańca 2019,
4. Dziękuję tym, którzy w miniony czwartek (10.10) przygotowali i prowadzili parafialne nabożeństwo różańcowe.     

5. Trwa parafialny kurs lektora. Biorą w nim udział ministranci z kl. VIII Szkoły Podstawowej: Konrad Kowal oraz Karol Wleciałowski. Kolejne spotkanie kursu w najbliższy poniedziałek, 14.10 o godz. 18.45 w Domu Katechetycz-nym. Proszę zabrać ze sobą długopis oraz notatnik.

6. Dziś wieczorem o godz. 20.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszam wszystkich, szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku ani razu 
w nim nie uczestniczyli.

7. UWAGI LITURGICZNE:    
- podczas nabożeństwa różańcowego ministranci posługujący z kadzidłem odnoszą je do zakrystii (na początku Modlitwy „Wierzę w Boga..”) i wracają przed ołtarz, (do pozostałych ministrantów),    
- na różaniec zabieramy ze sobą z domu…swój różaniec!    
- podczas nabożeństwa czy Mszy św. nie odnosimy do zakrystii żadnych przedmiotów liturgicznych!    
- podczas liturgii unikamy zbędnego chodzenia po prezbiterium,

 

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 13.10.2019

18 października 2019

Ministranci WNMP Chorzów