1. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na podwójne przyjście Chrystusa: w tajemnicy Bożego Narodzenia i to u końca czasów. Pamiętajmy w tym czasie o naszym dobrym postanowieniu adwentowym! UWAGA LEKTORZY: zmiana lekcjonarza na tom I. Czytania w niedzielę: Rok A, czytania w tygodniu: tydzień II.
Msze św. roratnie ku czci NMP (kolor czerwony!) odbywają się codziennie o godz. 6.3o. Jednocześnie informuję, że służba na roratach nie zwalnia z planowej służby na Mszy św. wieczorem!    

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak uroczystej oprawy uroczystości św. Tarsycjusza: animatorom, rodzicom ministrantów, chórowi parafialnemu, kościelnym, animatorkom Dzieci Maryi.    

3. Kolejna zbiórka ministrancka w najbliższą sobotę 07.12 o godz. 9.00. Odprawa animatorów odbędzie się jutro, 02.12 o godz. 19.oo.    

4. Po świętowaniu naszej patronalnej uroczystości, rozpoczęliśmy bardzo intensywny czas czyli KOLĘDĘ 2020. Plan służby na kolędzie 
w najbliższy weekend (07-08.12) znajduje się obok. Będzie się on także pojawiał w naszej gazetce TARSICIUS. Przypominam, że na kolędę przychodzimy zawsze pół godziny wcześniej!    

5. Przypominam wyznaczonym osobom o asyście na uroczystości Dzieci Maryi – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (08.12) o godz. 17.00.    

6. Ze smutkiem informuję, że Adam Paszek podjął decyzję o rezygnacji ze słuzby ministranckiej. Życzymy mu wszystkiego dobrego oraz wielu sukcesów.
7. Nowoustanowieni kandydaci zaczynają powoli wykonywać funkcje liturgiczne. Na razie znak pokoju, dzwonek na wejście. Niebawem dzwonienie i gongowanie. Nowym lektorom przypominam 
o wcześniejszym przychodzeniu do zakrystii i ćwiczeniu NA GŁOS czytań w zakrystii.
 

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 1.12.2019

03 grudnia 2019

Ministranci WNMP Chorzów