1. W ramach spotkań formacyjnych w grupach rozpoczynamy rozważania nt. Sakramentów świętych. Wczoraj omawialiśmy je ogólnie, od przyszłej soboty będziemy się dokładnie “przyglądać” każdemu z 7 sakramentów. Bardzo proszę o znalezienie i przyniesienie na kolejną zbiórkę swojego świadectwa (pamiątki) chrztu. 

2. Kolejna zbiórka ministrancka w sobotę 17.10 o godz. 9.00.  

3. Następna odprawa animatorska w poniedziałek 12.10 o godz. 19.00.  

4. Trwa miesiąc maryjny, październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Odbywają się one o godz. 17.15, a w niedzielę o 16.15.     
- służymy w kadzidłem, łódką, welonem i dzwonkami,     
- obowiązkowo służą na nich ministranci wypisani na Mszy św. wieczornej, 
- każdy ministrant jest przynajmniej 5 razy na różańcu (proszę sobie już teraz rozplanować czas tak, aby zdążyć do końca miesiąca!)     
- trwa konkurs (z nagrodami) na najlepszego ministranta różańca 2020! 

5. W najbliższy wtorek (13.10) o 20.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy! 

6. W miniony czwartek rozpoczęliśmy kolejny parafialny kurs lektora. Biorą w nim Paweł Echolc oraz Bartek Kumiński. Kolejne spotkanie kursu w najbliższy czwartek 15.10 o godz. 18.00 w Kawiarence. Proszę zabrać ze sobą Pismo Święte, długopis oraz notatnik. 

7. W piątek 16.10 podczas Mszy św. o godz. 18.00 w naszej parafii ks. Bp Marek Szkudło udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Zapraszam do służby wszystkich ministrantów, także oldbooy’ów. Odpowiedzialny za asystę będzie an. Maciej Paszek. 

8. UWAGI LITURGICZNE
- podczas nabożeństwa różańcowego ministranci posługujący z kadzidłem odnoszą je do zakrystii (na początku Modlitwy „Wierzę w Boga..”) i wracają przed ołtarz, do pozostałych ministrantów,     
- na różaniec zabieramy ze sobą z domu…swój różaniec!   
- podczas liturgii unikamy zbędnego chodzenia po prezbiterium, 

 

 

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 11.10.2020

12 października 2020

Ministranci WNMP Chorzów