1. Przypominam, że odprawa animatorów w dniu 10.02 NIE odbędzie się. 

2. Następna zbiórka ministrancka w sobotę 15.02.2020 o godz. 9.00. Zaczynamy od spotkań w grupach. Następnie (zaraz po zbiórce) w ramach podziękowania kolędowego zapraszam wszystkich na wyjście do kina IMAX w Katowicach (ul. Gliwicka 44). Najpierw gra w kręgle, a potem film lub/i dobra pizza. Proszę koniecznie zabrać ze sobą legitymacje szkolne oraz karty ŚKUP (lub dwa bilety tramwajowe na dwa miasta!). Wzór pisemnej zgody na wyjazd odbieramy u ks. Opiekuna. Podpisaną przez rodziców zgodę oddajemy najpóźniej na zbiórce 15.02. Wszystko pokrywa kasa ministrancka. Powrót ok. godz. 16.00 pod probostwo.     

3. Już 1.03 ruszają internetowe zapisy na tegoroczne wakacyjne rekolekcje ministranckie. Swoją chęć udziału oraz konkretny ośrodek i turnus zgłaszamy pisemnie do 29.02 u ks. Opiekuna! Bardzo proszę o poważne potraktowanie tematu i ujęcie go w planach wakacyjnych, szczególnie tych spośród Was, którzy nigdy jeszcze w rekolekcjach nie uczestniczyli. 

4. SPRAWY LITURGICZNE (PRZYPOMNIENIE) – MSZA ŚW.:    
- ołtarz przygotowujemy (rozkładamy korporał i przynosimy kielich) dopiero po modlitwie wiernych! Wyjątkowo, gdy służymy sami możemy rozłożyć paramenty już podczas modlitwy wiernych),    
- Proszę o szybsze wychodzenie z pateną do Komunii. Możemy stać już obok ołtarza, zamiast potem biegać z pateną po prezbiterium!    

5. Już teraz informuję, że 14.03 odbędzie się nasz parafialny, ministrancki KONKURS LITURGICZNY z cennymi nagrodami. Treścią konkursu będą najbliższe spotkania formacyjne, poświęcone obrzędom Mszy św.

6. Rozgrywki w kategorii „lektor młodszy” (ROCZNIKI: 2007-2004) diecezjalnego etapu rozgrywek piłkarskich odbędą się dopiero 07.03.2020 w Radlinie (miejscowość k. Wodzisławia Śląskiego). Będziemy reprezentować nasz dekanat. „Uprawnieni” do udziału w rozgrywkach: Echolc Paweł, Kowal Konrad, Kuś Adam, Maćkowiak Arkadiusz, Szarlej Paweł, Wleciałowski K. i młodsi.    
 

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 09.02.2020

14 lutego 2020
wyjazd Lipnik

Ministranci WNMP Chorzów