1.  Zakończyły się odwiedziny duszpasterskie - „KOLĘDA” 2020. Był to czas wytężonej posługi nie tylko kapłanów, ale też ministrantów (183 razy wychodziliście na kolędę!). Dlatego serdecznie dziękuję za waszą gorliwą i ofiarną służbę podczas tego ważnego, ale i wymagającego zadania w każdej parafii. Za wasze świadectwo wiary, każdą życzliwość wobec parafian, gorliwą modlitwę, śpiew, uśmiech, pomoc księdzu… Także waszym rodzicom za nieustanne czuwanie i współpracę!                  BÓG ZAPŁAĆ!!!

2. Dziękuję tym wszystkim, którzy reprezentowali naszą wspólnotę wczoraj podczas diecezjalnego etapu turnieju piłki nożnej ministrantów w Tychach, w kategorii LEKTOR STARSZY (1999-2003). Niestety, nie udało nam się awansować do dalszych rozgrywek. Trzeba dodać, że graliśmy w mocno osłabionym i „połatanym” składzie. Dziękuję tym bardziej piłkarzom za walkę, a młodszym za wspaniały doping 
(i transparenty!). NASZE WYNIKI:    
1. WNMP – KSIĄŻENICE– 3:0 (walkower)    
2. WNMP – POŁOMIA – 1:3     (gol: Froelich Pio Pio Pio)    
3. WNMP – BN HALEMBA – 0:3    
Etap pucharowy: 08.02.2020 również w Tychach, niestety już bez nas…    

3. Kolejna odprawa animatorów odbędzie się jutro (03.02) o godz. 19.oo 
w Kawiarence. Następna zbiórka ministrancka w kolejną sobotę (08.02) o godz. 9.oo. Zaczynamy od modlitwy w kościele (proszę niezmiennie o punktualność!).    

4. Wczoraj podczas zbiórki rozdałem „nagrody” kolędowe. Kto jeszcze ich nie odebrał zgłosi się osobiście do ks. Opiekuna. Nie odbieramy ich przez pośredników!

5. SPRAWY LITURGICZNE (PRZYPOMNIENIE) – MSZA ŚW.:    
- książeczki do koncelebry (gdy jest min. 3 kapłanów) rozdajemy na śpiewie „Święty Święty…” a zbieramy z ołtarza na wprowadzeniu do modlitwy „Ojcze nasz…” (wychodzimy zaraz po tzw. Wielkiej Doksologii: „Przez Chrystusa, z Chrystusem...”)    
- ołtarz przygotowujemy (rozkładamy korporał i przynosimy kielich) dopiero po modlitwie wiernych! Wyjątkowo, gdy służymy sami możemy rozłożyć paramenty już podczas modlitwy wiernych),    
- Proszę o szybsze wychodzenie z pateną do Komunii. Możemy stać już obok ołtarza, zamiast potem biegać po prezbiterium!    

6. Informuję, żę rozgrywki w kategorii „lektor młodszy” (ROCZNIKI: 2007-2004) diecezjalnego etapu rozgrywek piłkarskich odbędą się dopiero 07.03.2020 
w Radlinie (miejscowość k. Wodzisławia Śląskiego). Będziemy reprezentować nasz dekanat. „Uprawnieni” wiekiem do udziału w rozgrywkach: Echolc Paweł, Kowal Konrad, Kuś Adam, Maćkowiak Arkadiusz, Szarlej Paweł, Wleciałowski Karol i młodsi.    


 

 

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE 02.02.2020

06 lutego 2020
wyjazd Lipnik

Ministranci WNMP Chorzów