1. Rozpoczęliśmy wakacje – czas odpoczynku od szkoły i wyjazdów. Niestety w tym roku nie będzie to czas rekolekcji i pielgrzymek. Nie zapomnijmy w tym czasie nie tylko o niedzielnej Mszy św., comiesięcznej spowiedzi oraz modlitwie, ale też o służbie ministranckiej, także w tych różnych miejscach, w jakich się znajdziemy (tam też można służyć).

2. W czasie wakacji nie ma zbiórek ministranckich ani odpraw animatorów. Proszę o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

3. Przypominam o uroczystości odpustowej w naszej parafii – w Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08. W tym roku przypada ona w sobotę. W tym dniu obowiązuje (jak zawsze) niedzielny plan służby.

4. ZASADY SŁUŻBY W WAKACJE 2020 (od 29.06-31.08)     
SŁUŻBA W TYGODNIU: W ciągu wakacji każdy ministrant służy JEDEN TYDZIEŃ na rano (godz. 7.00) i jeden tydzień (inny) wieczorem (godz. 18.00).    
Przypominam, że w wakacje (od 01.07) nie ma w tygodniu Mszy św. 
o godz. 8.oo! Swoją obecność wpisujemy na listę w zakrystii (+3 pkt.). Pogrzeby 
i śluby: +5.  Tu znajdziesz tygodniowy plan służby w wakacje! 
UWAGA! W lipcu i sierpniu w naszej parafii obowiązuje następujący porządek Mszy św.: w tygodniu: 7.oo i 18.oo, w niedzielę: nie ma Mszy św. o 12.30! (grupa przychodzi obowiązkowo na 9.30).     
UWAGA! Nie przynosimy pisemnych usprawiedliwień z wyjazdów wakacyjnych! 
SŁUŻBA W NIEDZIELE: służba według planu niedzielnego – w wakacje NIE MA MSZY ŚW. o godz. 12.30!!! Podczas wakacji w niedziele wpisujemy tylko punkty za obecność (+ 3 pkt.). Tu znajdziesz niedzielny plan służby w wakacje!    
UWAGA! Cały czas służymy w maseczkach i dezynfekujemy ręce przed i po służbie.
- nie służymy do znaku pokoju (przekazujemy go sobie przez skłon głowy)
- nie służymy do paten    
OCZYWIŚCIE zachęcam do dodatkowego, ponadplanowego przychodzenia na służbę. Kto nigdzie nie wyjeżdża powinien czuć się w obowiązku dodatkowej służby w kościele. Ogłaszam też konkurs (z cennymi nagrodami!) na najlepszego ministranta wakacji: (służba od 24.06-01.09)!!!    

ZBIÓRKI: W wakacje zbiórki ministranckie nie odbywają się. Pierwsza zbiórka po wakacjach odbędzie się 5 września 2020 o godz. 9.oo. W wakacje nasza gazetka, TARSICIUS nie będzie się ukazywała. Proszę dlatego pilnie śledzić ogłoszenia na naszym ministranckim Facebook’u „Wniebowzięci Ministranci”!    

5. Urodziny ministrantów podczas wakacji:    
- (11.07): Adam Kuś
- (16.07): Bartłomiej Kumiński 
- (28.07): Maciej Bieniosek
- (17.08): An. Marek Szymura
Pamiętajmy o życzeniach dla solenizantów!    

6. Oczekujemy na informacje o archidiecezjalnej Pielgrzymce Ministrantów do Katedry – czy i kiedy się odbędzie! 

Wszystkim ministrantom życzę pięknych, słonecznych oraz bezpiecznych wakacji! Nie zapominajcie też podczas wakacyjnej beztroski kim jesteście i Komu służycie! 
 

    
 

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE - WAKACJE 2020

29 czerwca 2020

Ministranci WNMP Chorzów